FANDOM


O, kurwa, diabeł!

Różne postaci na jego widok

 Mkbewe (znany także jako Diabeł) - tajemniczy, czarnoskóry cyborg na usługach Sułtana Kosmitów, dawniej (będąc jeszcze człowiekiem) amatorsko zajmujący się eksterminacją kosmitów.

Eksterminacja kosmitówEdytuj

Pojawił się po domniemanej śmierci Kapitana Bomby. W skład jego wyposażenia wchodziły m.in karabin, bazooka, miotacz płomieni, rakietowy motocykl i urządzenie do przechwytywania tajnych przekazów Gwiezdnej Floty. Do jego osiągnięć należało zabicie Skurwiwija na planecie Homo-HIV oraz Terminatora na Kutar 3, a także zniszczenie stacji badawczej Q'Q'HQ'uj. Mkbewe zginął z rąk Kutanoida, próbując ratować oddział Gwiezdnego Patrolu.

CyborgEdytuj

Plik:Mkbewe cyborg.png
W odcinku Ucieczka pojawił się jako cyborg posługujący się zabójczą bronią - chujowym działkiem. Dostał rozkaz przeszukania asteroid i zabicia każdego, kogo napotka. Miał pirackiego Windowsa 95 (Windows 3.11 pod DOSem 6.22). Jego ludzko-komputerowa natura przeszkadzała mu w wielu sprawach (np. mógł się zawiesić podczas walki i to przez pasjansa), ale był praktycznie niezniszczalny. Nawet strzał z dzidy laserowej nic mu nie zrobił, gdyż wprawdzie się rozleciał, ale zaraz potem się złożył i był gotowy do szukania Kapitana Bomby.

Jak dowiódł jednak odcinek Król górników torfowych, natura ludzka Mkbewe wzięła górę nad naturą robota. Murzyn dał się zahipnotyzować C'Qrwozaurom po dotarciu do galaktyki Kujwdubie. Kopał torf szybciej, niż jednoręki Chujwiłeb, początkowo kilofem, potem chujowym działkiem. Nazwał siebie sztygarem Mkbewe. Po zabiciu C`Qrwozaurów cyborg kontynuował wydobywanie torfu, ponieważ zawiesił mu się Windows.

Współpraca z kosmitamiEdytuj

Wielki powrót Mkbewe zapowiedział Kapitan Torpeda po zdobyciu przez Bombę planów dzidy laserowej. W krótkofalówce dało się słyszeć komentarz K*rwa diabeł!. Jak się okazało, stał się jeszcze straszniejszy i mądrzejszy. Na domiar złego współpracował on z kosmitami - terrorystami, ale ze względu na plan skonsultowany z Sułtanem Kosmitów, pozwolił ich zabić.

G

Mkbewe uno duo

W odcinku Admirał Jachaś został odhipnozowany przez jednego ze C'Qrwozaurów na polecenie Sułtana Kosmitów.

Mkbewe ver 1.2Edytuj

W pierwszym odcinku serialu Laserowy Gniew Dzidy dowiadujemy się, że została stworzona nowa wersja cyborga - Mkbewe ver 1.2. Miał on podwójne świńskie genitalia z tyłu i z przodu, przez co był odporny na hipnozę, laser a także nie zawieszał mu się już Windows. Porwał Papieża C'Qurwozaurów. Po jakimś czasie, został wezwany do wyeliminowania Laserowego Generała (nikt wtedy nie wiedział, że to naprawdę aktor Bogdan Smoleń), co udało mu się zrobić w telewizji w rytm RKS Huwdu.

Po jakimś czasie, kiedy najemnik Sułtana Kosmitów wynajął Homofobodaktyla do walki przeciwko C'Qrwozaurom, Mkbewe powrócił na teren galaktyki Kujwdubie, gdzie urządził rzeźnię w sanatorium, w którym ukrył się Henryk Mostowiak (drugi Laserowy Generał). Kamera nakręciła moment, kiedy aktor umarł po zderzeniu z stosem kartonowych pudeł. Chwilę potem Mkbewe został zmiażdżony przez Dupxo.

KutapokalipsaEdytuj

Wraca w filmie Kutapokalipsa, w którym to pomaga Bombie w walce z Bengalami.

CiekawostkiEdytuj

  • Cyborg wzorowany jest na T-800 z serii Terminator.
  • Po domniemanej śmierci Kapitana Bomby wielu fanów uważało, że jest nim Mkbewe. Nabranie przez nich fałszywego tropu było zresztą zamierzone przez twórcę serialu i wielokrotnie przed "wskrzeszeniem" Bomby pojawiały się przesłanki, że stał się on Mkbewe - podobne rysy twarzy, w tym podbródek w kształcie jajec, używanie tekstu Tępy chuj po zabiciu kosmity oraz, co najważniejsze, że Głuś jako Luigi wspomina Sułtanowi dla zmyły, że po egzekucji Bomby zamienił go w murzyna.
  • Po przejściu przez granicę kosmosu jego ludzka część ciała nie zamienia się w kutasa tylko zmienia kolor na zielony

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.