Intro serialu

Kapitan Bomba – serial animowany dostępny w internecie: na YouTube, tvn player oraz ipla. Dawnej emitowany w RBL.tv oraz w 4fun.tv . Tworzony w latach 2007-2013 przez zespół GIT Produkcja, jest parodią filmów science fiction. Głównym bohaterem serii jest kapitan Tytus Bomba, który wraz ze swoją załogą chroni galaktykę Kurvix przed złymi kosmitami. W serialu występuje spora ilość wulgaryzmów. Zazwyczaj są one ocenzurowane. Głosu wszystkim postaciom użycza Bartosz Walaszek. Serial przeznaczony jest dla widzów od 16 lub od 18 lat (w zależności od odcinka).

8 stycznia 2020 roku CDA odkupiło prawa autorskie do kreskówki od 4fun Media za nieznaną kwotę. Odcinki są na CDA.pl oraz oficjalnym kanale na YouTube. Zapowiedziano kontynuację kreskówki po 7 latach przerwy. Za produkcję odpowiada SPInka Film Studio.

Nawiązania[edytuj | edytuj kod]

W 2008 zapowiedziano wersję aktorską serialu. Na podstawie kreskówki w grudniu 2009 roku została wydana gra karciana. W 2012 roku w kinach ukazał się film Kapitan Bomba: Kutapokalipsa. Później swoją premierę miał film Kapitan Bomba: Zemsta Faraona. Do serialu nawiązują również inne dzieła GIT Produkcji, m.in Laserowy Gniew Dzidy, Generał Italia czy Blok Ekipa.

Miejsce: Kapitan Bomba (serial)
Misja: Napisać o Wikipedii_
Zgadza się. Ukradłem to z Wikipedii. I wstydzę się tego. Trzeba było pilnować! Może nikt się nie skapnie. Jak coś to podkreśliłem tutaj taką kreseczką link do oryginału i do historii strony, myk! Aha, i tekst jest na licencji Creative Commons. Nie wiem co to oznacza, po prostu kazali mi to napisać, inaczej skasują mi Windowsa.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.