FANDOM


Kapitan Bomba – serial animowany dostępny w internecie: na YouTube, tvn player oraz ipla. Dawnej emitowany w RBL.tv oraz w 4fun.tv . Tworzony przez zespół GIT Produkcja, jest parodią filmów science fiction. Głównym bohaterem serii jest kapitan Tytus Bomba, który wraz ze swoją załogą chroni galaktykę Kurvix przed złymi kosmitami. W serialu występuje spora ilość wulgaryzmów. Zazwyczaj są one ocenzurowane. Głosu wszystkim postaciom użycza Bartosz Walaszek. Serial przeznaczony jest dla widzów od 16 lub od 18 lat (w zależności od odcinka).

Nawiązania Edytuj

Na podstawie kreskówki w grudniu 2009 roku została wydana gra karciana. W 2012 roku w kinach ukazał się film Kapitan Bomba: Kutapokalipsa. Później swoją premierę miał film Kapitan Bomba: Zemsta Faraona. Do serialu nawiązują również inne dzieła GIT Produkcji, m.in Laserowy Gniew Dzidy oraz Generał Italia, ostatnie wystąpienie Kapitana Bombę jest Blok Ekipa.

Miejsce: Kapitan Bomba (serial)
Misja: Napisać o Wikipedii_
Zgadza się. Skopiowałem to z Wikipedii. I wstydzę się tego. Żeby nie wyjść na oszusta postanowiłem troszkę pozmieniać treść. Może nikt się nie skapnie. A na wszelki wypadek link do oryginału i do historii strony, myk! Nawet zostawiłem ten pedalski żółty kolorek, żeby się bardziej wyróżniało. Aha, i tekst jest na licencji Creative Commons. Nie wiem co to oznacza, po prostu kazali mi to napisać, w przeciwnym razie skasują mi Windowsa.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.